WYMIANA TARCZ I KLOCKÓW HAMULCOWYCH

Interesuje Cię wymiana tarczklocków hamulcowych? Tomaszów Lubelski to miasto, w którym wykonujemy tego typu usługi na najwyższym poziomie. Jeśli chcesz, aby Twoje auto znalazło się w dobrych rękach, zapraszamy do naszego profesjonalnego serwisu wulkanizacyjnego.

Wymiana tarcz i klocków hamulcowych PIT-STOP Tomaszów Lubelski
tarcze i klocki hamulcowe Tomaszów Lubelski

Wymiana tarcz i klocków hamulcowych w Tomaszowie Lubelskim

Układ hamulcowy to jeden z najważniejszych układów w każdym aucie. Warto więc zadbać o to, aby właściwie on funkcjonował. W tym celu konieczna jest regularna wymiana tarcz i klocków hamulcowych – profesjonalnie zajmujemy się tym właśnie w naszym serwisie opon.

Jeśli chodzi o samą wymianę tarcz, zazwyczaj należy to robić po przejechaniu około 80-100 tys. km. Duże znaczenie ma jednak również styl jazdy. Klocki hamulcowe trzeba wymieniać z kolei średnio 2 lub 3 razy częściej niż tarcze. Jednocześnie warto zaznaczyć, że wymiana tarcz nie jest możliwa bez wymiany klocków hamulcowych. Należy też pamiętać, iż przez pierwsze 100 km po zmianie tych elementów należy bardzo łagodnie hamować.

tarcze i klocki hamulcowe Tomaszów Lubelski

Jak sprawdzić, że tarcze i klocki hamulcowe trzeba wymienić?

Po czym można rozpoznać, że tarcze hamulcowe są zużyte? Z pewnością po słabszej skuteczności hamowania. Ponadto należy te komponenty wymienić, kiedy pojawia się na nich wyraźny rant, a przy stałym nacisku na pedał odczuwalne jest hamowanie pulsacyjne. Wyraźnym sygnałem do zmiany tarcz są również pojawiające się na nich niebieskie przebarwienia, które bez wątpienia wskazują na przegrzanie. Możemy też dokonać pomiaru grubości tarcz i sprawdzić czy nie przekroczyliśmy już grubości minimalnej dla tarczy.

Kiedy z kolei należy wymienić klocki? Część z nich posiada blaszki, które wydają charakterystyczny dźwięk podczas hamowania. Warto dodać, że dziś wiele samochodów wyposażonych jest w specjalne systemy, sygnalizujące konieczność wymiany klocków hamulcowych. Jeśli Twoje klocki pozbawione są tego typu elementów, ale słyszysz, że wyraźnie piszczą, również warto pomyśleć o wizycie w profesjonalnym serwisie. Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej!