PROSTOWANIE FELG

W naszym serwisie świadczymy profesjonalną usługę - prostowanie felg aluminiowych. W Tomaszowie Lubelskim, przy pomocy specjalistycznych narzędzi, przywracamy pierwotny kształt tych komponentów. I choć uszkodzenie ich jest niezwykle łatwe, konsekwencje tego zdarzenia bywają bardzo poważne. Dlatego, jeśli zauważysz problem z felgami, warto skontaktować się z naszym serwisem opon.

Prostowanie felg w Tomaszowie Lubelskim

Aby odkształcić felgi, nie trzeba wiele. Wystarczy chwila nieuwagi, dziura w jezdni, najechanie na krawężnik… To wszystko może doprowadzić do uszkodzenia obręczy. Dzięki doświadczeniu i eksperckiej wiedzy możemy na szczęście określić, czy jest ono na tyle małe, że pozwala na naprawę. Jeśli wgniecenie jest niewielkie, bez problemu można felgę wyprostować.

Prostowanie felg PIT-STOP Tomaszów Lubelski
Prostowanie felg Tomaszów Lubelski

Czy prostowanie każdej felgi jest możliwe?

Większość uszkodzeń w obrębie felg aluminiowych nadaje się do prostowania. Jednak, gdy są one zbyt duże, istnieje ryzyko osłabienia materiału. To z kolei może zagrażać bezpieczeństwu jazdy, a co za tym idzie – również Twojemu życiu. Dlatego, jeżeli felga nie nadaje się do naprawy, mówimy o tym od razu po oględzinach i nie przystępujemy do realizacji takiej usługi.

Prostowanie felg Tomaszów Lubelski

Jak odbywa się taka usługa i ile zajmuje czasu?

Jak już powiedzieliśmy, uszkodzoną felgę musimy na wstępie ocenić, aby zweryfikować stopień uszkodzenia. W tym celu nasz pracownik montuje ją na wyważarce, dokonuje oględzin i informuje wstępnie klienta, jaki będzie czas i koszt naprawy. Dopiero po akceptacji przedstawionych warunków rozpoczynamy proces prostowania.

Z uszkodzonej obręczy demontujemy oponę i przy pomocy specjalistycznych narzędzi przywracamy jej pierwotny kształt. Standardowo realizacja usługi trwa około 3-4 godzin, jednak nie jest to regułą. Im bardziej uszkodzona jest obręcz, tym więcej czasu trzeba jej poświęcić, aby efekt był satysfakcjonujący. Po zakończonym etapie prostowania montujemy oponę, wyważamy koło oraz ewentualnie montujemy je ponownie na aucie.

usługa prostowania felg Tomaszów Lubelski

Ile kosztuje prostowanie felgi?

Koszt usługi uzależniony jest w głównym stopniu od czasu, jaki trzeba przeznaczyć na przywrócenie feldze pierwotnego kształtu. Ceny zaczynają się od 70 zł/brutto i określamy je indywidualnie, na podstawie wstępnych oględzin.