WYMIANA OLEJU I FILTRÓW

Jednym z filarów naszej działalności jest wymiana olejufiltrów. Co jakiś czas wszyscy kierowcy powinni z tej usługi korzystać, ponieważ wymieniony na czas olej silnikowy sprawia, że samochód działa prawidłowo. Skutecznie chroni on również silnik, ponadto dzięki niemu auto jest sprawne przez długi czas. To wszystko sprawia, że systematyczne wykonywanie tej operacji jest niezwykle istotne.

Wymiana oleju i filtrów PIT-STOP Tomaszów Lubelski
Wymiana oleju i filtrów PIT-STOP Tomaszów Lubelski

Wymiana oleju i filtrów w Tomaszowie Lubelskim

Podczas wykonywania opisywanej usługi wymieniamy w Tomaszowie Lubelskim również filtr oleju, który – jak sama nazwa wskazuje – filtruje zanieczyszczenia, dzięki czemu nie krążą one w układzie smarowania. Jest to o tyle istotne, że zużyty filtr może mieć negatywny wpływ na ciśnienie oleju. To z kolei przyczynia się do niewłaściwego poziomu smarowania układu napędowego, w wyniku czego szybciej się on starzeje, a jego czas eksploatacji zostaje skrócony.

Wraz z wymianą filtra oleju możemy wymienić również filtr kabinowy, filtr powietrza oraz filtr paliwa. Zadaniem tego pierwszego jest oczyszczanie powietrza, które przedostaje się do przedziału pasażerskiego. Ten drugi filtr można z kolei nazwać „płucami naszego silnika” – umożliwia on prawidłowy dostęp powietrza do silnika, zabezpiecza przed dostawaniem się pyłu i innych zanieczyszczeń do silnika oraz ogranicza spalanie. Filtr paliwa zajmuje się oczyszczaniem benzyny lub oleju napędowego. Spełnia bardzo ważną rolę w coraz to bardziej czułych układach wtryskowych i zapobiega jego awarii.

Wymiana oleju i filtrów PIT-STOP Tomaszów Lubelski

Jak często dbać o wymianę oleju i filtrów?

Naszym klientom rekomendujemy wymianę oleju i filtrów co 10-15 tys. kilometrów. Jeśli nie jeździsz zbyt dużo, zalecamy, aby robić to przynajmniej raz w roku. Warto jednak zaznaczyć, że częstotliwość wykonywania tej czynności zależy w dużej mierze od konkretnego modelu auta, stylu jazdy, warunków eksploatacji pojazdu, kondycji silnika oraz jakości wykorzystywanego paliwa. Dlatego, jeśli nie masz pewności, warto się z nami w tej kwestii skonsultować.

Co bierzemy pod uwagę przy wymianie oleju?

Wybierając odpowiedni olej silnikowy kierujemy się wymaganiami silnika Twojego auta. Bierzemy też pod uwagę przebieg, stan silnika oraz produkt, który dotychczas był w danym samochodzie wykorzystywany. Ilość nalewanego oleju zależy z kolei od konkretnego typu silnika. Cała operacja trwa zwykle od 20 do 60 minut. Dużo jednak zależy tutaj od budowy Twojego auta. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami!